اخبار بازی

سازندگان Red Dead Redemption 2 اهمیتی به عناوین رایگان نمی‌دهند

امروز ناشر بازی موفق Red Dead Redemption 2 نظر خود را در رابطه با عناوین رایگان بیان کرده است. با گیمفا و جزئیات مروبط به این خبر همراه باشید.

عناوین رایگان همیشه در گوشه‌ای از صنعت بازی‌های ویدئویی وجود داشتند. برای مثال می‌توان بازی Guild Wars 2 را مثال زد که جزو برترین عناوین سبک MMO RPG محسوب می‌شود. این بازی در حالت پایه رایگان است و تنها برای تجربه‌ی بسته‌های الحاقی آن باید مبلغ مشخصی را پرداخت کنید. با انتشار بازی Fortnite خون تازه‌ای در رگ‌های عناوین رایگان به جریان افتاد. پس از آن نیز اکنون شاهد عرضه‌ی بازی جدید سازندگان سری Titanfall یعنی Apex Legends هستیم که به صورت رایگان در دسترس بازی‌بازان قرار گرفته است.

حال آقای استراس زلنیک (Strauss Zelnick)، مدیر اجرایی شرکت تیک‌تو (Take Two)، نظر خود را در رابطه با عناوین رایگانی که عرضه می‌شوند، بیان کرده است. به نظر او، موفقیت بازی Fortnite تکرار نخواهد شد و دیگر بازی‌های رایگانی که منتشر می‌شوند به موفقیت و محبوبیت Fortnite دست پیدا نخواهند کرد.

به نظر من چنین موفقیتی، تنها یک بار اتفاق می‌افتد. احتمالا تکرار آن را شاهد نخواهیم بود. حقیقت آن است که بازی‌بازان زمانی به بازار می‌آیند و بازی شما را تجربه می‌کنند که شما یک عنوان AAA شگفت‌انگیز را تحویل آنان دهید. شما این امر را می‌توانید در فروش فوق‌العاده‌ی بازی‌های ما مثل GTA V یا Red Dead Redemption 2 مشاهده کنید. چیزی که من تا به الان یاد گرفته‌ام، آن است که شما به بازی‌بازان آنچه که می‌خواهند را تحویل می‌دهید و نتیجه را در امتیاز متا و فروش بازی مشاهده خواهید کرد. هر دو بازی که ذکر کردم با امتیاز متاهای شگفت‌انگیزی روبرو شدند و این امر نشان از کیفیت بالای آنان دارد.

در نتیجه، من اصلا مشکلی با اینکه کس دیگری روش بازی رایگان را در پیش گرفته است، ندارم. تا زمانی که بازی‌های ما کیفیت بالای خود را حفظ کنند، مشکلی برای ما به وجود نخواهد آمد. التبه این «تا زمانی که»، یک مدت زمان طولانی را نشان می‌دهد و ما هر روز باید برای این امر تلاش کنیم.

نکته‌ دیگری که وجود دارد آن است که بازی‌بازان در رابطه با بخش سرگرمی‌، خیلی برروی قیمت حساس نیستند. بگذارید چنین بگویم. اگر شما چیزی بسازید که بازی‌بازان به آن علاقه ندارند، هر قیمتی که برای آن تعیین کنید نیز نمی‌تواند باعث فروش بالای آن بازی شود. اما وقتی به بازی‌بازان همان چیزی را می‌دهید که می‌خواهند، مشخص است که حاضر هستند برای آن هزینه کنند.

پس… همه چیز در رابطه با کیفیت محصولی است که شما می‌سازید. این روش ما است و به همین دلیل است که نتایجی چنین شگفت‌انگیز را بدست آورده‌ایم.

 

زمانی که از آقای زلنیک در رابطه با رقابت بازی‌های ویدئویی در حیطه‌ی فروش سوال شد، او چنین پاسخ داد:

به نظر من هیچ رقابت یک به یکی در بازار وجود ندارد. هنگامی که بازی‌های ما فروش فوق‌العاده‌ای دارند یا زمانی که فروش خوبی ندارند، ما اصلا به این فکر نمی‌کنیم که یک بازی دیگر در بازار باعث فروش بیشتر یا کمتر محصول ما شده است. این روشی نیست که حیطه‌ی سرگرمی طبق آن عمل کند. اگر محصول خوبی ارائه کنید، در بازار فروش دارد. اگر محصولتان عالی نباشد، نباید انتظار فروش خوبی نیز داشته باشید. ما اصلا در رابطه با رقابت با دیگران نگران نیستیم، بلکه قسمت اعظم نگرانی ما در رابطه باکاری است که به آن مشغول هستیم. ما خیلی زیاد برروی کیفیت تمرکز می‌کنیم و باید اقرار کنم که از کیفیت محصولاتمان احساس غرور می‌کنم؛ چرا که اگر صادق باشیم، برای مدت زیادی است که بازی‌ ناامیدکننده‌ای منتشر نکرده‌ایم. در کارنامه‌ی استودیوی ما کم‌تر پیش می‌آید که یک بازی بد ساخته شده باشد.

شما در بازی، چه رایگان و چه به صورت پولی، باید همان‌قدر که محتوا به بازی‌باز ارائه می‌دهید انتظار دریافت پول داشته باشید. اگر شما یک بازی عالی بسازید ولی بازی‌باز احساس کند که بیشتر از آنچه که باید برای آن عنوان خرج کرده است، احساس خوبی نسبت به آن بازی نخواهد داشت. ما همیشه می‌‌خواهیم این حس را به بازی‌باز منتقل کنیم که به آن‌ها اهمیت می‌دهیم. به همین دلیل، همیشه بیشتر از آنچه که باید برای آن‌ها محتویات آماده می‌کنیم و مبلغی معادل حالت عادی را دریافت می‌کنیم. متاسفانه من مطلع هستم که بعضی از رقبای ما این مسئله را برعکس اجرا می‌کنند.

ما یک کمپانی ساخت بازی‌های ویدئویی هستیم. ما در تلاشیم که خلاق‌ترین شرکت جهان باشیم. من معتقدم که ما واقعا خلاق‌ترین تیم ممکن را در استودیو داریم. ما آنان را تشویق می‌کنیم که همیشه به موارد جدید فکر کنند و دست به کار‌های تازه بزنند. در نتیجه، ما بهترین و خلاقانه‌ترین محصولات را نیز در اختیار داریم و به همین دلیل است که خریداران همیشه برای بدست آوردن این محصولات در صحنه حضور دارند. با این حال، ما به خریداران کاملا احترام می‌گذاریم و بیشتر از مبلغی که پرداخت می‌کنند برای آنان محتویات جذاب آماده می‌کنیم.

در حیطه‌ی بازی‌های ویدئویی، به دلیل وجود عواملی همچون امتیاز متا، بازی‌بازان به خوبی می‌دانند که در حال خرید چه چیزی هستند. ما نمی‌خواهیم که بازی‌بازان احساس کنند ما از آنان سواستفاده می‌کنیم. ما باید راهی پیدا کنیم که به بازی‌بازان بهترین کیفیت را ارائه دهیم.

 

بازی Red Dead Redemption 2 هم‌اکنون برای اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در دسترس است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *